MESSZEHANGZÓ TEHETSÉGEK ALAPÍTVÁNY – MŰVÉSZETEK, TUDOMÁNYOK, ÖNISMERET TÁBORAI – 2019

A Messzehangzó Tehetségek Alapítvány közel 80 nehéz családi háttérrel élő magyarországi és határontúli gyermeknek és fiatalnak kínál térítésmentes részvételt és lehetőséget a hasznos tudás megszerzésére természettudományos és művészeti, valamint önismereti és diák mentorképző nyári táboraiban.
 
Tanító térben, a Nyíri erdőben, a Duna-Tisza közének egyik legszebb homokpusztai tölgyes ligeterdejében, erdei állatok és számos madárfaj élőhelyének közvetlen szomszédságában, egy közel 2 km hosszú tanörvénnyel határolt erdei iskolában az Alapítvány tizenegy éve szervezi meg táborait.
 
A természettudományos és művészeti táborok tematikája 2019-ben az EGYENSÚLY fogalma köré szerveződik. Az egész tábori közösséget összefogó programok mellett a gyerekek érdeklődésük szerinti műhelyekre bontva az egyéni és közösségi élmények és tudás feldolgozásával, az adott terület egy-egy jeles képviselőjének vezetésével egész hetes projektmunkát folytatnak, melyek bemutatására a hazautazás előtti napon kerül sor. Az idei táborban képzőművészeti, dráma, zene-tánc és természettudományos (fizika-kémia és biológia-földrajz) tehetségműhelyekben a megismert információkat elemzik, dolgozzák fel.
 
A közösségi tanulást egészítik ki és színesítik a Messzehangzó Diákakadémia meghívott előadóinak a tematikához köthető előadásai.
Vendégeik:
  • Grecsó Krisztián – József Attila-díjas költő, író: „Szegeden jöttem rá, hogy bármeddig húzom, előbb-utóbb muszáj felnőttnek lennem.”
  • Domokos Gábor – Építészmérnök, matematikus, a világhíres Gömböc feltalálója
  • és Rodics Katalin – A Greenpeace munkatársa, kutató-biológus, farkasok, papagájok, csimpánzok, delfinek, énekesmadarak és afrikai elefántok megmentője.

 

„Légy önmagad, mindenki más foglalt”

Oscar Wilde gondolata segítséget nyújt a kamaszok számára szervezett nyári, önismereti tábor tematikájának feldolgozásában. Hogyan legyek önmagam egy közösségben? – Az önismereti munkát a közös gondolkodás és a szabad alkotás örömei egészítik ki a tábor sokoldalú programjában. 

„Tíz éve várjuk, hogy hívjatok”- válaszoltak a kérdésünkre az egykori Táborozóink, akiket azzal a szándékkal hívtunk meg a Diákmentor képző táborunkba, hogy tapasztalataik emlékével és kölcsönös tanulással váljanak a következő évek önkéntes csapatának elkötelezett tagjaivá.
 
A digitális világ szédületes sebességgel változik. Az ADATKALAND napközis tábor programjának célja, hogy a hátrányos helyzetű gyerekek digitális tudását élvezetesen javítsa és így észrevétlenül csökkentse a helyzetükből adódó, a digitális világ területén érezhető lemaradásukat.
 
A gyermekek tábori pályázatainak elbírálásában, a program szervezésben és lebonyolításban felkészítő tréningen készülő önkéntes szakemberek csapata vesz részt.
 
„Más helyen vagyok… Másokkal vagyok… Mást csinálunk… Máshogyan érzem magam… Máshogyan viselkednek velem… Máshogyan viselkedem…”

Megosztás

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Beszámoló a májusi webklubról

A klub első részében Schiller Márk arról beszélgetett tagjainkkal, hogy magánemberként hogyan élik meg a járványt, milyen generációs különbségeket fedeztek fel a karanténban és a