Vendégünk volt az Európai Családi Vállalkozások (EFB) szövetségének ügyvezetője

Jesús Casado előadásában ismertette az EFB jelenlegi szervezeti kereteit, amelyen belül a Családi Vállalkozások érdekképviseletét az európai szövetségrendszeren belül mind nemzeti, mind európai szinten biztosítják.

Kitért az Únio jogalkotási és végrehajtási folyamataira, amelyet számos információszerzési eszköz (konzultációk, konferenciák, találkozók az érdekelt felek számára, hatásvizsgálat) támogat.

A családi vállalkozásokkal kapcsolatos statisztikák összeállítása továbbra is az EFB egyik hosszú távú prioritása. A szektorra vonatkozó pontos adatok még ma is szűkösek, és olyan magánkutatásokon alapszanak, amelyek nem minden esetben vethetők össze a különböző országokból származó adatokkal. Az adatok hiánya okán a kapott meghatározás nem használható statisztikai célokra.

A növekedés előmozdítása és a munkanélküliség csökkentése természetesen előkelő helyen van a politikai napirendben. Üzletpolitikai szemszögből ez azt eredményezte, hogy az európai intézmények a startupok vagy kkv-k támogatására összpontosítanak. Ugyanakkor egyre erősödik azok hangja, akik azt vetik fel, hogy a kkv-k számára kialakított előnyök valójában visszás hatással vannak azok növekedésére és fejlődésére. Emellett, számos érdekelt fél szeretné, ha inkább növekedés motorjaiként működő, már meglévő vállalatokra esne nagyobb hangsúly, miután az adatok azt mutatják, hogy a legnagyobb növekedési potenciál a már meglévő vállalkozásokban rejlik, ezen belül a családi vállalkozásokban.

Az európai adósságválság után kiemelten fontos megerősíteni az európai vállalkozások saját tőke bázisát. A legtöbb európai országban a saját tőkéből származó bevételt sokkal szigorúbban adóztatják, mint az adósságból származó bevételt. Ennek eredményeképpen az EFB megpróbálta meggyőzni az Európai Bizottságot, hogy készítsen tanulmányokat és jelentéseket a tagállamok meggyőzése érdekében, hogy a saját tőkével kapcsolatban is egyenlő adójogi bánásmód jöjjön létre.

Bár az adójogi bánásmód Európa-szerte általában kedvező a családi vállalkozások számára, egyes tagállamok megkérdőjelezik a családi vállalkozásoknak biztosított kivételeket és könnyítéseket.

 

 

Megosztás

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Beszámoló a májusi webklubról

A klub első részében Schiller Márk arról beszélgetett tagjainkkal, hogy magánemberként hogyan élik meg a járványt, milyen generációs különbségeket fedeztek fel a karanténban és a